טקס חינה – הכל על חינה מרוקאית

טקס חינה

טקס חינה, תלבושות לחינה, מרוקו הקטנהטקס חינה הוא טקס עתיק אשר נהוג בקרב עדות המזרח, וגם בקרב בני העדה ההודית. המשמעות העיקרית של טקס חינה הוא לברך את בני הזוג בהצלחנ בחיי הזוגיות, פוריות, שפע והצלחה בחיי הנישואין שלהם שעומדים להתחיל. את טקס חינה נהוג לערוך ערב לפני החתונה בסמוך לטבילת הכלה במקווה אך פעמים רבות נחגג טקס החינה כמעין טקס אירוסין בו הכלה מקבלת מתנות שונות ממשפחת החתן ובינהם זהב ותכשיטים שונים.

טקס החינה המודרני

טקס החינה השתנה עם השנים וכיום עורכים אותו בדרכים שונות כאשר המשמעות שלו – ברכת שמחה והצלחה בחיים לזוג הצעיר נשמרת. במהלך טקס לובשים בני הזוג העומדים להינשא תלבושות לחינה כאשר המאפיין העיקרי הוא הצבעים החזקים והשמחים, תכשיטים ואביזרים מזהב. גם הקהל בטקס לובש תלבושות חינה מגוונות, הגברים בכפתן מסורתי ותרבוש והנשים בשמלות חינה בשלל צבעים ודוגמאות. ככל שטקס החינה צבעוני יותר כך הוא שמח יותר ולכן משקיעים השקעה רבה בתפאורה, בהקמת אוהל חינה מפואר, כסאות מלכות, אפיריון ותפאורה אותנטית מגוונת.

הזהב בטקס החינה

אוהל חינה, טקס חינה מרוקאית, מרוקו הקטנהלזהב בטקס החינה משמעות רבה. הצבע הזהוב חוזר על עצמו בתלבושות, בתפאורה ובכלי ההגשה. במהלך הטקס מוענקות מתנות מזהב טהור לכלה מהוריו של החתן. נהוג שהכלה מקבלת שעון, צמידים וטבעות, שרשראות זהב ועוד. את טקס הענקת הזהב מלווים בשירים ובריקודים והוא נערך בתוך אוהל החינה כאשר הזוג מוקף באורחים ובמשפחה המברכים את הזוג לחיי שפע ועושר.

טקס מריחת החינה

חלק עיקרי בטקס החינה המרוקאית הוא טקס מריחת החינה. החינה היא מעין עיסה אשר מופקת מצמח החינה. את עיסת החינה מכינים על פי מתכון מיוחד ושיאו של הטקס הוא מריחת החינה הצבעונית על כפות ידיהם של בני הזוג ולאחר מכן על ידיהם של האורחים. החינה מונחת על כף היד בצורת עיגול אשר מסמל מטבע זהב. את הכבוד של מריחת החינה מקבלת אישה בריאה וצדיקה, פוריה ובעלת מידות טובות.


מפיקים חינה מרוקאית? התקשרו עכשיו ל"מרוקו הקטנה" וקבלו אוהל חינה מפואר, מבחר ענק של תלבושות לחינה, תפאורה אותנטים ועוד! כל מה שאתם צריכים להפקת חינה מרוקאית מושלמת במקום אחד >> 054-5274445

Save

טקס חינה – הכל על חינה מרוקאית
4.8 (96%) 5 votes